ÖMER TÜRKMEN

1932 Erzincan'da dünyaya geldi. Küçük yaşta taşındığı İstanbul'da zamanın en aranılan mobilyacılarının yanında yetişti. Zanaat ustası olarak uzmanlaştıktan sonra ustabaşılığa terfi etti. 1969 yılında Çağlayan'da kendi cila ve oyma atölyesini açtı. 1982 yılında oğluna bayrağı teslim edip emekliliğine ayrıldı. 2001 yılında vefat etti.

AHMET TÜRKMEN

1957 Yılında İstanbul'da doğdu. İlkokul çağlarından itibaren okulla birlikte babasının yanında çalışarak ahşap sanatları konusunda kendini geliştirdi. Maçka Teknik Lisesi mobilya bölümünü bitirdi. 1980 yılında babasından devr aldığı atölyeyi büyüttü ve Ahmet Türkmen Mobilya ve Dekorasyonu kurdu. Hala firmanın tüm birimlerinin yönetiminde aktif olarak çalışıyor.

TUĞBA TÜRKMEN

1983 Yılında İstanbul'da doğdu. Şişli Terakki lisesinden mezun olduktan sonra Yeditepe Üniversitesi İşletme Bölümünü bitirdi. Ardından Milano'da Istituto Europeo di Design da iç mimarlık okudu. Okulun ardından San Francisco da kısa dönem içmimarlık stajı yaptı. Şimdi Ahmet Türkmen Mobilya ve Dekorasyon mağazasının yönetimi, proje ve tasarımlarıyla ilgileniyor.

BURAK TÜRKMEN

1988 Yılında İstanbul'da doğdu. Atanur Oğuz lisesinden mezun olduktan sonra Yeditepe Üniversitesi İtalyanca Sanat - Endüstriyel Tasarım Bölümünü bitirdi. Üniversite yılları boyunca ünlü tasarımcıların yanında staj yaptı. Mezuniyetin ardından Ahmet Türkmen Mobilya ve Dekorasyon fabrikasının yönetimi, proje ve tasarımlarıyla ilgileniyor.
Copyright 2017 Ahmet Türkmen Mobilya & Dekorasyon

Bayilik Başvurusu